22. lukov memorial 2020

Na igrišču nogometnega kluba Slivnica je bilo v soboto, 20.6.2020 spet živahno. Slivniški nogometni klub je pripravil že 22. turnir za Lukov memorial v spomin na Luko Rajtmajerja, nadarjenega člana nogometne šole NK Slivnica. Na igrišču, ki je bilo razdeljeno na tri dele, je ves dan nogomet igralo več kot 600 nadobudnih nogometašev iz 60 slovenskih klubov, ki so igrali v ekipah do 7 let, 8, 9, 11 in do 13 let. Na turnir smo se začeli pripravljati že lani, delo smo nadaljevali spomladi, toda ko je udaril koronavirus, so vse aktivnosti zastale. Ko je kazalo, da bomo turnir morali preložiti na jesen, smo se posvetovali s predstavniki NIJZ, in ko so nam povedali, kakšne razmere moramo vzpostaviti na igrišču in zunaj njega, da ne bomo kršili njihovih zahtev in priporočil v zvezi z varnostjo pred koronavirusom, smo uvideli, da turnir vendarle lahko organiziramo. Možnost, da lahko organiziramo turnir, nam je vlila dodatnih moči in s še večjo vnemo smo nadaljevali priprave nanj in 20. junija je bilo vse nared, da se turnir tudi začne. Ko je zjutraj na dan turnirja močno deževalo, smo bili prepričani, da bo osip ekip prevelik in da ga morda ne bomo izpeljali, toda pozneje se je vreme izboljšalo, ekipe so prihajale ena za drugo in turnir je potekal tako, kot smo si ga zamislili. Tudi na zadovoljstvo mladih nogometašev, njihovih staršev in trenerjev. Z zagotovostjo lahko trdimo, da nam je turnir uspel 100% po načrtih in spomin nanj bo ostal, da velja za najbolje organiziran turnir v zgodovini kluba. Za to pa gre velik HVALA vsem, kateri so na bilo kakšen način pripomogli k izpeljavi tega turnirja.

Zmagovalci, do 7 let: NK Gorišnica; do 8 let: NK Maribor; do 9 let: NK Maribor; do 11 let: NK Rošnja Loka Radvanje; do 13 let: NK Slivnica.

« 1 of 2 »